| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Inputs | 6 |
| Resolution | 1.25 B |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| RoHS | Compliant |
Stock: 60
Distributors
pcbx
Unit Price$8.90791
Ext.Price$8.90791
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.90791 | $8.90791 |
| 10 | $7.02268 | $70.22680 |
| 25 | $6.74492 | $168.62300 |
| 50 | $6.47815 | $323.90750 |
| 100 | $6.22193 | $622.19300 |
| 300 | $5.97584 | $1792.75200 |
| 500 | $5.73949 | $2869.74500 |
| 1000 | $5.51245 | $5512.45000 |
